Laagdrempelig kennismaken met cultuureducatie voor kinderen uit de wijk

Op 8 scholen verspreid over diverse wijken in Bergen op Zoom biedt het Cultuurbedrijf op dit moment naschoolse kunstlessen aan voor kinderen vanaf groep 1-2. Ieder kind mag deelnemen, of je nu leerling van de school bent of niet.

Dorien Verschuren (projectleider Educatie): ‘Met het aanbieden van deze introductielessen op locaties in de wijk willen we ervoor zorgen dat álle kinderen van Bergen op Zoom kennis kunnen maken met cultuureducatie, ongeacht afkomst en thuissituatie.’

 

Bereikbaar voor álle kinderen

De introductielessen dans, muziek, theater, nieuwe media en beeldende vorming worden in blokken van 7 of 8 weken op een school in de buurt aangeboden. De samenwerkende scholen zijn voor de kinderen een laagdrempelig gebouw en vaak vertrouwde omgeving. Ze zitten er zelf op school of kennen er vriendjes/vriendinnetjes. Dit maakt het gemakkelijker om deel te nemen. Daarom bieden we de lessen nu op schoollocaties aan. Om de lessen ook voor kinderen voor wie het niet zo vanzelfsprekend is om actief aan kunst en cultuur deel te nemen toegankelijk te maken, is deelname gratis.

 

Interview met Nancy Spaapen (directeur obs De Noordster)

Obs De Noordster is nu voor het tweede jaar een van de deelnemende scholen waar we deze naschoolse introductielessen aanbieden. We spraken kort met Nancy Spaapen, directeur van obs De Noordster, over de lessen en samenwerking.

 

De Noordster is locatie voor de wijk, zijn de kinderen die deelnemen alleen leerlingen van jullie eigen school?

Nancy: ‘De naschoolse cultuurlessen zijn geliefd bij onze leerlingen, maar ook veel andere kinderen uit de wijk komen hierop af. Het is een mooie manier voor de kinderen om elkaar te ontmoeten.’

 

Merk je verandering bij de kinderen naar aanleiding of tijdens de lessen?

Nancy: ‘De kinderen zijn erg enthousiast en leergierig. Ze ontdekken nieuwe talenten bij zichzelf. Dit verrijkt hen en geeft zelfvertrouwen.’

 

Waarom hebben jullie gekozen om van start te gaan met deze samenwerking?

Nancy: ‘De Noordster werkt al jaren met veel plezier samen met het Cultuurbedrijf. Wij vinden culturele ontwikkeling van de leerlingen erg belangrijk, stimuleren deze ontwikkeling graag bij onze leerlingen en vinden het van grote meerwaarde dat kinderen ook in hun vrije tijd actief hiermee aan de slag kunnen. Door deze activiteiten kosteloos aan te bieden in de eigen wijk maken we dit voor meer kinderen mogelijk. Wie weet wat voor mooie talenten hieruit voortkomen!’

 

Hoe passen deze lessen binnen jullie eigen curriculum?

Nancy: ‘Op De Noordster verzorgen we iedere donderdagmiddag onder schooltijd creatieve leerateliers. Deze leerateliers worden gegeven door onze eigen leerkrachten die hiervoor speciaal zijn opgeleid. De naschoolse activiteiten sluiten hier zeer goed op aan. Je kunt dit zien als een verdieping van onze eigen lessen. De naschoolse activiteiten van het Cultuurbedrijf vinden nu 2 schooljaren plaats. En wat ons betreft blijven we hier zeker mee doorgaan.’

 

Naschoolse muzieklessen Cultuurbedrijf 1 Naschoolse muzieklessen Cultuurbedrijf 2 Naschoolse medialessen Cultuurbedrijf 1 Naschoolse medialessen Cultuurbedrijf 2

Deel dit bericht